SSS

Bilgilendirme

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerimizin en sık sorduğu soruları bu bölümde bulabilirsiniz.

TinyLifeGo olarak, müşteri memnuniyeti ve doğayla uyumlu yaşam alanları konusundaki önceliklerimizi ön planda tutuyoruz. Sıkça sorulan sorulara daha detaylı yanıtlar veya özel talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Tiny house, küçük boyutlarda tasarlanmış, minimalist yaşam tarzını benimseyen ve sürdürülebilirliği destekleyen konutlardır.

TinyLifeGo, inşaat ve gayrimenkul sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesiyle öne çıkan bir firma. Doğayla uyumlu yaşam alanları tasarlamaktadır.

Tiny house arsası, genellikle doğal ve yeşil alanlarda bulunan küçük arazilerdir. Tiny house sahiplerine doğayla iç içe bir yaşam sunar.

TinyLifeGo'nun başarılı projelerini projelerimiz bölümünden inceleyebilirsiniz.

Bizimle iletişim formu aracılığıyla veya info@tinylifego.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Tiny house sahibi olmanın avantajları arasında düşük maliyet, çevre dostu yaşam ve minimalist bir yaşam tarzı bulunur.

Kooperatif, insan ihtiyaçlarını karşılıklı yardımlaşma yoluyla giderilmesini sağlamak ve ortakların çıkarlarını korumak amacıyla oluşturulan ekonomik kuruluştur. Kooperatifler insanların ihtiyaçlarını karşılıklı yardım, dayanışma ve kefalet suretiyle ve en az maliyetle karşılamak amacıyla kurulan tüzel kişilerdir.

İmarsız arsa belediye tarafından herhangi bir imar ifraz çalışması yapılmamış yani üzerine herhangi bir yapı yapılamayan arazi anlamına gelmektedir. Esasen piyasada kullanılan tabiri ile imarsız arsa doğru bir tabir değildir yani bir toprakta imar varsa Buraya alırsa denilmektedir eğer o toprakta imar çalışması yapılmadığı yani imarsız ise oraya “arazi” veyahut “tarla” denilmektedir.

İmar-ifraz çalışmaları belediyeler tarafından gerçekleştirilir. İmarı olmayan bir bölgenin planlanarak imara açılması anlamına gelir veya önce imarı olan bir bölgenin yeni imar planları ile şekillenmesi yapılmaktadır. Çünkü daha önce imarlı olan bir bölgenin imarında bazı sorunlar olmuş olabilir veyahut yeni bir yerleşim bölgesi ise ihtiyaca göre o bölgede yeniden planlanıyor olabilir.

Büyük ölçekli plan veya haritada bütün yeryüzü şekilleri ve arsaların tek parça şeklinde gösterilmesi kullanışlı olmamaktadır. Bu yüzden harita veya planlar, parçalara ayrılarak oluşturulmaktadır. Harita veya planları oluşturan bu parçalara pafta adı verilmektedir.

Binaların çoğaldığı ve temponun her geçen gün arttığı şehir hayatına alternatif doğa ile iç içe bir yaşam alanı oluşturmak için edinilen arazidir.

Tiny house arsası seçerken doğal çevre, altyapı, ulaşım ve yerel düzenlemeleri dikkate almak önemlidir.

TinyLifeGo, projelerinde çevre dostu malzemeler kullanır, enerji verimliliği sağlar ve sürdürülebilir tasarımları benimser.

TinyLifeGo, gelecekte çeşitli şehirlerde yeni projelere imza atmayı ve inovatif tasarımlar sunmayı hedeflemektedir.

Projelerimiz hakkında daha fazla bilgi alın!

Her türlü istek, soru, görüş ve öneri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim